Część działań statutowych realizujemy w ramach warsztatów i zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Odbywają się one przede wszystkim w Bielawie Dolnej, gdzie znajduje się siedziba naszej organizacji. Wybrane elementy naszej oferty jesteśmy w stanie zrealizować w dowolnym miejscu. Naszą ofertę stale rozwijamy, jesteśmy także otwarci na propozycje wspólnych działań. W sprawie uzyskania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu!


Warsztaty rzeźbiarskie w ogrodzie MagGraba

Warsztaty odbywają się na placu rzeźbiarskim w Bielawie Dolnej. Prowadzone są przez Mieczysława Grabuńczyka, lokalnego rzeźbiarza, posiadającego kilkudziesięcioletnie doświadczenie i bogaty dorobek twórczy, dwukrotnie odznaczonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakami: Zasłużonego Działacza Kultury oraz Zasłużonego dla Kultury Polskiej. Jego prace znajdują się w wielu miejscach, m.in. w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, Muzeum Etnograficznym w Toruniu oraz z wielu prywatnych galeriach w Polsce, Niemczech, Francji, Austrii, Finlandii, Peru i Stanach Zjednoczonych. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć rzeźby i płaskorzeźby w drewnie oraz zdobywać umiejętności rzeźbiarskie pod czujnym okiem instruktora, przy jego pomocy i wskazówkach. Nauczą się bezpiecznego posługiwania się narzędziami ostrymi, jakimi są dłuta. Poznają techniki rzeźbiarskie oraz proces tworzenia rzeźb.

 

 

Oferta warsztatów rzeźbiarskich obejmuje:

- warsztaty z instruktażem (przygotujemy stanowiska pracy, zabezpieczymy i przygotujemy drewno, niezbędne narzędzia: dłuta, młotki, ściski, itp.).
- wycieczkę z MagGrabem po Bielawie Dolnej, dającą możliwość poznania miejscowości i skorzystania z jej dodatkowych atrakcji.
- ognisko lub grill w fantazyjnej lokomotywie (kiełbaski i pieczywo we własnym zakresie)

Czas trwania zajęć (warsztaty + wycieczka po wsi + ognisko) – do 5 godzin


Gra terenowa w Bielawie Dolnej

Gra terenowa polega na dotarciu do ukrytego skarbu dzięki fragmentom mapy odnajdywanym w kolejnych schowkach. Na starcie każda drużyna otrzymuje pierwszy fragment mapy, który ma ją doprowadzić do następnego punktu, gdzie odkryty zostanie kolejny fragment mapy, itd. Na trasie umieszczone będą zadania-wskazówki, których rozwiązanie będzie stanowiło trop ułatwiający dotarcie do następnych punktów. W grze mogą brać udział drużyny kilkunastoosobowe
(w każdej drużynie musi być co najmniej 1 osoba dorosła). Gra oprócz świetnej zabawy pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu topografii
i umiejętności czytania mapy.

Czas gry to około 1,5 - 2 godziny (trasa 2,7 km) lub 2,5 -3 godziny (trasa 5,5 km)


Warsztaty gier planszowych

Gry planszowe przeżywają w obecnie swój renesans. Liczba wydanych tytułów sięga dziesiątków tysięcy. Gry planszowe mają wielki potencjał edukacyjny, rozwijają różne umiejętności i cechy osobowości. Dzięki naszemu doświadczeniu w tej dziedzinie możemy poprowadzić zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podczas spotkania zapewniamy szeroki wybór tytułów gier planszowych renomowanych wydawców. Naszą ofertę możemy dopasować do zainteresowań uczestników: istnieje możliwość doboru tematycznego gier (np. historia Polski, spotkanie w konwencji Dzikiego Zachodu itp.) i/lub mechanicznego (gry logiczne, zręcznościowe, ekonomiczne, historyczne, wyścigi, quizy itd.). W ramach warsztatów wyjaśnione zostają reguły każdej gry, a uczestnicy mogą rozegrać dowolną liczbę partii w ramach przewidzianego czasu spotkania. Warsztaty mają za zadanie wzbudzić zainteresowanie tą alternatywną możliwością spędzania wolnego czasu a także, wykorzystując metodę uczenia przez zabawę, poszerzenie wiedzy z wybranego zagadnienia.

Czas spotkania to około 1,5 - 2 godziny dla grupy liczącej do 20 osób. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia czasu zajęć.